إِنَّ اللَّهَ هُوَ الرَّزَّاقُ ذُو الْقُوَّةِ الْمَتِينُ (سوره ذاریات «51»)

سرقت رمز ارزها توسط هکران کره شمالی

۱۶/۰۵/۱۳۹۸

توسط مسترکاف

دیدگاه

به گزارش سازمان ملل کره شمالی با هک مراکز مالی و تبدیلات رمزارز خارج این کشور توانسته تا به حال نزدیک به ۲ میلیارد دلار از دزدی رمز ارز به دست بیاورد. در این گزارش همچنین آمده که کره شمالی از هکرها به منظور پول‌شویی و تولید درآمد برای دور زدن تحریم‌های بین‌المللی استفاده کرده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که احتمالا از این فعالیت‌ها برای تامین هزینه ساخت سلاح‌های اتمی این کشور استفاده می‌شود. این ادعا توسط متخصصان مستقل شاخه‌ای از سازمان ملل که به پایش وضعیت تحریم‌های کره شمالی می‌پردازند، در یک نسخه پیش‌نویس تنظیم شده است. به گزارش CNN یکی از دیپلمات‌های سازمان ملل که می‌خواهد ناشناس بماند هم محتویات این گزارش را تأیید کرده است.

همچنین در سال ۲۰۱۸ گزارش شده بود که لازاروس بار دیگر وارد عمل شده و حالا با استفاده از نرم‌افزارهای جدیدی تاجران رمزارز را هدف قرار داده است. این نرم افزار که به بدافزاری آلوده شده بود به هدایت کنندگانش اجازه می‌داد از طریق درهای مخفی وارد سیستم‌های آلوده شوند.

در همان زمان و حدود یک ماه بعد، تحقیقات بیشتر نشان داد که لازاروس مسئول ۵ حمله از ۱۴ حمله سایبری به مراکز تبدیل رمزارز بوده که بین فوریه ۲۰۱۷ و آگوست ۲۰۱۸ اتفاق افتاده بودند. در این حملات گروه هک مذکور ۵۷۱ میلیون دلار به جیب زدند که تقریبا نیمی از مبلغ مجموع ۱۴ دزدی بود.

این در حالیست که کره شمالی پیشتر کره جنوبی را به هک کامپیوترهایش برای ماین غیر قانونی و دزدی رمز ارز متهم کرده بود. آن‌ها اعتقاد داشتند که هکرهای کره جنوبی از بدافزار ماینینگ Monero برای این کار استفاده کرده‌اند.

در حالی که یکی از بخش‌های سازمان ملل چند ماه پیش تخمین زده بود که کره شمالی در پروسه هک زیرساخت‌های رمزارز کشورهای دیگر ۶۷۰ میلیون دلار به دست آورده، تخمین ۲ میلیاردی فعلی این سازمان در صورت نزدیک بودن به واقعیت، ابعاد وسیع این حملات سایبری را نشان می‌دهد.

مطالب مرتبط

کشف بدافزار در ۱۰ها اپ زیباسازی چهره

کشف بدافزار در ۱۰ها اپ زیباسازی چهره

به گزارش شرکت امنیتی CyberNews، بسیاری از اپلیکیشن های زیباسازی چهره در پس رابط کاربری مجذوب کننده خود انواع بدافزارها و جاسوس افزارها را پنهان کرده اند. شرکت امنیتی CyberNews که...

بدترین پسوردهای سال ۲۰۱۹

بدترین پسوردهای سال ۲۰۱۹

طی شش ماه اول سال 2019 میلادی بیش از 4 میلیارد حساب کاربری فاش شده که به تنهایی آمار نگران کننده ای محسوب می شود. بدتر از آن، پسوردهاییست که کاربران برای حفاظت از اکانت های خود...

اجاره دوست مجازی توسط زنان مجرد چینی

اجاره دوست مجازی توسط زنان مجرد چینی

طبق جدیدترین گزارشات منتشر شده زنان چینی با پرداخت هزینه، دوست مجازی اجاره می کنند. البته این ارتباطات آنلاین بیشتر برای مصاحبت و توجه عاطفی انجام می شوند. زنان چینی می توانند از...

0 دیدگاه

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *