إِنَّ اللَّهَ هُوَ الرَّزَّاقُ ذُو الْقُوَّةِ الْمَتِينُ (سوره ذاریات «51»)

بیت کوین ۱۰ هزار دلاری

۰۱/۰۴/۱۳۹۸

توسط مسترکاف

دیدگاه

قیمت بیت کوین برای اولین بار پس از ۱۵ ماه به بالای ده هزار دلار رسیده است. این اتفاق حدودا دیروز ساعت چهار بعد از ظهر به وقت ایران رخ داد. قیمت بیت کوین در لحظه نگارش این نوشته ۱۰.۶۵۰ دلار است که بالاترین حد آن از اسفند ۹۶ محسوب می شود. در ۲۴ ساعت گذشته نیز بیت کوین با بیش از هفت درصد رشد بین ۱۰ ارز دیجیتال برتر می درخشد.

این اتفاق به علت جهش ۱۲ درصدی معاملات بیت کوین در این بازه اتفاق افتاده است. بنابر اطلاعاتی که از سایت CoinMarketCap به دست آمده، در ۲۴ ساعت گذشته معاملات بیت کوین ارزشی معادل ۲۱ میلیارد دلار داشته اند. اگرچه به گزارش برخی منابع عدد واقعی این تراکنش ها از ۱.۴ میلیارد دلار فراتر نمی رود.

با توجه به پشت سر گذاشتن سد ده هزار دلاری، فروش بیت کوین به نسبت ۱۲ ماهی که به آذر پارسال منتهی می شد کاهشی ۴۰ درصدی تجربه کرده است. و انتظار می رود قیمت ها سه ماهه دوم را با درصد رشد سه رقمی به پایان ببرند. تا این لحظه قیمت بیت کوین نسبت به سه ماهه گذشته رشدی ۱۳۰ درصدی تجربه کرده است.

نصف شدن در راه است

با توجه به اینکه خرداد سال آینده جایزه ماین کردن نصف خواهد شد، احتمالا روند رو به رشد این ارز دیجیتال ادامه خواهد داشت. این پروسه که حدودا هر چهار سال یکبار اتفاق می افتد، طراحی شده تا ذخیره بیت کوین به یکباره تمام نشود.

این اتفاق اگر با معرفی ارز دیجیتال لیبرای فیسبوک همراه شود، می تواند به جهش بیشتر قیمت بیت کوین نیز منجر شود؛ زیرا برخی پیش بینی کرده اند پلتفرم جدید فیسبوک بیت کوین را بیش از پیش محبوب و در دسترس خواهد کرد.

با اینکه روند رو به رشد بیت کوین در طولانی مدت بسیار مثبت ارزیابی می شود، قیمت آن ممکن است در کوتاه مدت افتی کوچک تجربه کند، زیرا قیمت ها برای دو ماه و نیم گذشته بیش از ۱۴۰ درصد رشد داشته اند و معمولا پس از رشدهای این چنینی بازار کمی تنفس لازم دارد.

قیمت بیت کوین در ایران

گفتنیست قیمت بیت کوین در ایران اکنون بالاترین حدش را تجربه می کند، زیرا آذرماه ۹۶ که بیت کوین به بیشترین قیمت تاریخ خود یعنی ۱۹ هزار و ۸۹۱ دلار رسید، دلار در کشور با قیمت حدودا ۴۲۰۰ تومان خرید و فروش می شد که یعنی بیت کوین تقریبا ۸۴ میلیون تومان قیمت داشت. اما با توجه به قیمت حدودا ۱۳ هزار تومانی دلار، در حال حاضر یک بیت کوین حدودا ۱۴۰ میلیون تومان ارزش دارد.

مطالب مرتبط

کشف بدافزار در ۱۰ها اپ زیباسازی چهره

کشف بدافزار در ۱۰ها اپ زیباسازی چهره

به گزارش شرکت امنیتی CyberNews، بسیاری از اپلیکیشن های زیباسازی چهره در پس رابط کاربری مجذوب کننده خود انواع بدافزارها و جاسوس افزارها را پنهان کرده اند. شرکت امنیتی CyberNews که...

بدترین پسوردهای سال ۲۰۱۹

بدترین پسوردهای سال ۲۰۱۹

طی شش ماه اول سال 2019 میلادی بیش از 4 میلیارد حساب کاربری فاش شده که به تنهایی آمار نگران کننده ای محسوب می شود. بدتر از آن، پسوردهاییست که کاربران برای حفاظت از اکانت های خود...

اجاره دوست مجازی توسط زنان مجرد چینی

اجاره دوست مجازی توسط زنان مجرد چینی

طبق جدیدترین گزارشات منتشر شده زنان چینی با پرداخت هزینه، دوست مجازی اجاره می کنند. البته این ارتباطات آنلاین بیشتر برای مصاحبت و توجه عاطفی انجام می شوند. زنان چینی می توانند از...

0 دیدگاه

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *