طراحی سایت شخصی

طراحی سایت شخصی، ویژه همه افرادی که تمایل به معرفی تخصصی خود در دنیای مجازی دارند، به اشتراک گذاری عقاید، باور های مثبت، روش های سنجیده انجام یه حرفه خاص، نرم افزار و فیلم و عکس،و هر هدف دیگه ای که هر فردی را علاقمند به یک معرفی خاص و ویژه در صفحات دنیای مجازی می کند، مهمترین مسائلی هستند که افراد می توانند با طراحی سایت شخصی از آن بهره مند گردند.
گرچه شبکه های اجتماعی و وبلاگ ها می تواند برای افراد به عنوان یک معرفی کننده ی آنلاین باشد، اما داشتن یک سایت شخصی تحت دامنه ی اینترنتی مختص فرد، برای کسانی که لازم به داشتن سایت شخصی هستند، چندین برابر مفید تر می باشد.
نمایش مشخصات، رزومه ی فردی، اطلاعات تماس، داشتن گالری تصویر و یا گالری فیلم، نمایش تخصص ها و یا خدمات قابل ارائه، نوشتن پست ها و مطالب با امکان دسته بندی و ده ها امکان دیگر از جمله قابلیت هایی است که یک فرد با طراحی سایت شخصی می تواند به آن برسد.

 

طراحی سایت شخصی از چند منظر قابل بررسی است:

• مهمترین مسئله ای که یک سایت شخصی با آن درگیر است، قالب و گرافیک زیبای سایت می باشد. گرافیک و قالب سایت شخصی باید با توجه به روحیات، تخصص ها و اهدافی باشد که فرد مطابق با آنها درخواست طراحی خود را داده است. شکل قالب می تواند با توجه به عکس فرد و یا زمینه ی کاری وی باشد.

• دومین مسئله ای که در طراحی سایت شخصی باید در نظر گرفت، بحث امکانات سایت است. نمایش مشخصات فرد، پست ها و مطالب دسته بندی شده بر اساس موضوع و تاریخ، گالری های مختلف مانند عکس و فیلم و صدا و … همگی می تواند در سایت شخصی قرار بگیرند. امکانات باید با توجه به هدف طراحی به سایت اضافه گردند.

• مسئله ی دیگری که در طراحی سایتهای شخصی باید مورد بررسی قرار داد، دیده شدن سایت توسط کاربران است. یعنی پیدا کردن بازدید کننده برای سایت. برای این مورد مهمترین کاری که باید در طراحی سایت لحاظ کرد بحث بهینه سازی سایت برای گوگل است. طراحی استاندارد سایت بر اساس آخرین الگوریتم های موتورجستجوگر گوگل و ساخت قسمت های مفید برای سئوی داخلی، از جمله مواردی است که در طراحی سایت شخصی باید در نظر گرفت.

ویژگی های سایت شخصی

ویژگی مهمی که یک سایت شخصی باید آن را دارا باشد، داشتن گرافیکی جذاب و متناظر با شخصیت کسی که آن سایت برای ایشان ایجاد می گردد. موارد و حالت ها و زمینه کاری که سایت برای یک شخص ایجاد می گردد، باید در سایت با یک دید کلی بیان شود؛ که این مسائل فقط با داشتن یک طراح حرفه ای سایت و یک گرافیست ماهر امکان پذیر خواهد بود.
در این گونه سایت ها باید توجه نماییم که بسیاری از امکانات اضافی را از آن حذف نماییم و در صورتی که نیاز به آن ابزار در سایت احساس می شد، آن را به سایت اضافه نماییم.

امکانات و ویژگی های که معمولا یک سایت شخصی باید دارا باشد، از جمله زیر است:

• دسته بندی ساده مطالب و معمولا یک سطری

• بخش اخبار

• بخش مقالات

• بخش نمونه فعالیت ها

• بخش تماس و نظرات

با این امکانات و ویژگی ها می توان دارای یک سایت شخصی و بهینه شد.

 

هدف از داشتن سایت شخصی چیست ؟

هدف اصلی از ایجاد یک سایت شخصی معمولا معرفی یک شخص و یا تبحر شخصی یک فرد، مثلا هنر یا کار و تخصص او ایجاد می گردد.
اشخاص معمولا برای معرفی خود و ارتباط جاری و از راه دور با مخاطبین خود در دنیای اینترنت نسبت به ایجاد این سایت ها اقدام می نمایند.
مثلا یک عکاس و هنرمندی که برای عرضه هنر و کار خود ویترین و مغازه ای ندارد، می تواند با طراحی یک سایت شخصی، هنر و کار خود و همچنین شخصیت خود را در جامعه به صورت مجازی معرفی نماید.
حتی در صورت معرفی موفق و دیده شدن فراوان، بعد از مدتی می تواند از طریق سایت برای خود درآمدزایی نیز نماید و کار برای خود ایجاد نماید و یا حتی آفرینش های خود را به فروش برساند.
با تمام این مسائل که توضیح دادیم، هدف اصلی سایت های شخصی معرفی و ارتباط با مخاطبان می باشد که طراحی سایت اینگونه سایت ها معمولا با این هدف برنامه ریزی می شود.

دلایل موفقیت سایت های شخصی

دلیل موفقیت که می توان برای بسیاری از سایت های شخصی در نظر گرفت، دیده شدن و بازدید فراوان و داشتن مخاطبان فراوان می باشد.
برای رسیدن به این موفقیت یا باید مثل بسیاری از بازیگران و خوانندگان که اقدام به طراحی سایت شخصی برای خود نمودند، دارای هواداران و طرفداران بیشمار باشید، و یا اینکه بتوانید خود را در جامعه مجازی با روش های حرفه ای طراحی سایت و اصول بهینه سازی سایت، به طور گسترده معرفی نماید.
البته در مورد داشتن طرفداران بیشمار نیز حتی اگر تبلیغات و اصول بهینه سازی سایت را رعایت ننمایید، ممکن است سایتی دیگر با هدف استفاده از شهرت شما، و با استفاده از اصول طراحی سایت و بهینه سازی سایت، سایت خود را بالا برده و برای شما حتی دردسر هایی ایجاد نماید.
توصیه ما به شما رعایت موارد بهینه سازی سایت و اصول حرفه ای طراحی سایت برای شماست. شما با رعایت این موارد می توانید خیلی راحت در لیست موتور های جست و جو بالا رفته و با تبلیغات اندکی دارای پیج رنک بالایی شود.