طراحی سایت خبری

طراحی سایت خبری ویژه خبرنگاران، دفاتر روزنامه، سردبیران و افرادی که تمایل به خبر رسانی و نمایش اتفاقات و وقایع شهر، استان، کشور، یا فضای بین الملل هستند با معرفی سایت خبری، خدمات آنلاین مانند دریافت بنرهای تبلیغاتی، نشر خبرهای روز، ثبت تکنیک ها و اطلااعاتی که در زمینه خبرنگاری دارند، جذب خبرنگار فعال، و … مهمترین مسائلی هستند که مالکین دفتر های خبری می توانند با طراحی سایت خبری از آن بهره مند گردند.

روزنامه ها، مجلات، خبرگزاری های سراسری و محلی و افراد شخصی ای می توانند با داشتن یک سایت خبری حرفه ای پا را فراتر از حیطه ی کاری خود و زمانی بگذارند. داشتن یک سایت خبری به این منزله است که می توانید بدون داشتن محدودیت خبرهای خود را در فضای اینترنت منتشر نمایید.

طراحی سایت خبری و یا طراحی سایت خبرخوان یکی از انواع طراحی تخصصی سایت می باشد که باید با توجه به جزئیات کار خبری طراحی گردد. داشتن جستجو، نمایش دسته بندی خبر ها، ثبت و مدیریت راحت خبرها ، نمایش متن ها و اطلاعات و عکس ها بطور بهینه و واضح برای مشاهده ی مخاطبین سایت خبری ، ایجاد نظرسنجی ها، نمایش اطلاعات آماری روزانه، هفتگی و ماهیانه و … از جمله امکاناتی است که یک سایت خبری کامل باید داشته باشد.اتاق های گفتگو، داشتن بخش های مختلف نمایش اخبار مانند اخبار پربازدید و ویژه، یادداشت های سردبیر و نوشته های روزانه نیز از جمله مسائلی است که میتوان در سایت خبری در نظر داشت.

سیستم درآمد زایی سایت های خبری بر اساس تبلیغات بنری و لینکی و پاپ آپی می باشد. ریپورتاژ ها نیز از دیگر مسائلی است که می تواند برای صاحبان سایت منبع درآمد باشد.
اصول طراحی در سایت خبری بسته به نوع فعالیت و موضوع سایت خبری می باشد. اگر سایت بر اساس موضوع خاصی طراحی شده باشد، قالب آن باید مرتبط با آن موضوع ایجاد و طراحی گردد.طراحی سایت خبر مرتبط با شهر یا استان خاص نیز با توجه به آن منطقه باید فکر شود.
گرافیک سایت تا حد امکان سبک و گیرا باید باشد و نمایش خبر ها و متن ها به صورت واضح باید لحاظ گردد. سرعت نمایش سایت و خبر نیز مسلما باید بسیار بهینه انجام گیرد. در کل امکانات سایت خبری باید بطور صحیح و کار شده در قالبی خاص و منحصر به فرد طراحی شود.
دیزاین آز با تحلیل سایت های خبری موفق و در نظر گرفتن امکانات کاملی از سایت های موفق در این عرصه در موضوعات مختلف خبری و دادن مشاوره ی کامل در این زمینه، می تواند شما را در طراحی سایت خبری چندین گام جلوتر ببرد.
اما مهمترین اصل در طراحی سایتهای خبری مسئله ی دیده شدن سایت از طریق موتورهای جستجو و نرخ ایندکس شدن و دیده شدن بالا توسط گوگل می باشد. اگر سایت خبری بازدید کننده نداشته باشد، یک طراحی ناموفق محسوب می باشد.
به طور خلاصه یک سایت خبری موفق به صورت استاندارد طراحی شده و اصول بهینه سازی در آن رعایت می شود که در نتایج گوگل و در موضوعات مختلف سایت رتبه ی بالایی را کسب کند و در صورت ثبت خبر جدید به سرعت توسط گوگل خوانده شود. طراحی سایت خبری مطابق با استاندارد های بهینه سازی برای گوگل در تخصص دیزاین آز است و با تحلیل کامل سایت های موفق و طراحی سایت های قدرتمند در خدمت مشتریان است.
 
 

ویژگی های سایت های خبری

 
 
انتشار اخبار روز و خبرهای روزانه و یا هفتگی، از مهمترین ویژگی یک سایت خبری می باشد. در طراحی سایت های خبری باید اخبار و اطلاعات را به صورتی در اختیار کاربران قرار دهیم که مشتاق به خواندن ادامه آن باشد؛ می توانیم با ایجاد بخشی از خلاصه خبر در قسمت پایین تیتر خبری، توضیح مختصری از آن خبر را به کاربران ارائه دهیم؛ این کار باعث جذب بیشتر مخاطب نسبت به اخبار ما خواهد شد.

همچنین باید اخبار منتشر شده ما دارای تاریخ و زمان انتشار باشد. درج این ویژگی برای اخبار می تواند زمان به روز رسانی سایت خبری ما را به مخاطبان نمایش دهد.
شما با توجه به ویژگی مهم درج اخبار و مفید بودن ارائه اخبار و صادقانه بودن اخبار و همچنین پرهیز از انتشار اخبار کذب، و رعایت موارد گرافیکی برای یک سایت خبری می توانید، در طراحی سایت خود موفق بوده و کاربران زیادی را به سایت خبری خود جذب نمایید.

 


هدف از داشتن سایت خبری چیست؟

معمولا خبرگزاری ها و روزنامه ها و مجلات هر کشور، با هدف داشتن مخاطبان اینترنتی برای خود و همچنین با توجه به اینکه با گسترش استفاده از اینترنت برای هر فعالیتی، در بین مردم جهان افزایش پیدا کرده است، اقدام به طراحی سایت خبری برای خود نموده اند.
این سایت های خبری با هدف درآمد زایی بیشتر برای خود و همچنین تبلیغات موثر برای خود سعی در جذب کاربران برای مطالعه اخبار روز، به سایت خود را دارند.
البته مهمترین هدف هر خبرنگار و سایت خبری مسلما انتشار اخبار برای مردم جهان، و در جریان گذاشتن آنها درباره امور جاری کشور و دنیا می باشد.
بسیاری از مردم نیز با توجه به این مزیت اخبار و و پر بازدید بودن اخبار دنیا و روز جهان، با هدف داشتن بازدید کننده فراوان برای سایت خود، اقدام به طراحی سایت می نمایند.
البته نکته مهم این می باشد که با توجه به تعداد زیاد سایت های خبری در هر کشور، برای رسیدن به صدر لیست جست و جوی کلمات کلیدی مانند خبرگزاری، باید وارد رقابتی طولانی شویم؛ البته اگر راه را به طور صحیح شروع نماییم و قدم های اول خود را از ابتدا درست برداریم، مسلما از گام نخست ، بسیاری از رقبا را از میان برداشته و جلو برویم.

 


دلایل موفقیت سایت های خبری

دلایل زیادی برای موفقیت در طراحی سایت های خبری وجود دارد، اما مهمترین دلایل موفقیت یک سایت خبری، موارد ذیل می باشد

* انتشار اخبار صادقانه

* رعایت زیبایی و تمیزی قالب

* متناسب بودن نوع نگارش و رنگ فونت ها

* پرهیز از انتشار اخبار کذب

* طراحی حرفه ای سایت

* بهینه سازی سایت در کلمات کلیدی

*بروز رسانی مستمر

اینها دلایلی ست که قطعا با رعایت تمام این موارد، می توانیم به موفق ترین سایت خبری در کشور و حتی با درج اخبار به زبان لاتین، در دنیا تبدیل شویم.